Pagina 1 van 1
welke benz ?
Geplaatst: za 11 aug 2007, 16:57
door cracy frog
Ik heb er nu zoveel over gelezen maar welke benz is beter voor de zelfbouw.
De 95 of 98 ik weet de 98 heeft een hoger oktaan gehalte die minder zelfontbranding geeft maar waar rijden jullie mee
grtjes tonny

Geplaatst: za 11 aug 2007, 17:44
door Franse
Kan allebei
de een rijd met 98 en de ander met 95
Geplaatst: za 11 aug 2007, 19:29
door Lg tweewielers
Franse schreef:Kan allebei
de een rijd met 98 en de ander met 95
*kuchgggg*
De reden dat het octaan gehalte hoger is heeft te maken met de zelfontbrandingsfactor van de brandstof bij een druk . .
In normale motoren gebruik je Euro 95.
Ga je de compressie omhoog gooien dan kan je niet meer rijden op Euro 95 omdat deze dan gaat detoneren. de brandstof gaat dan al ontbranden voordat de fonk / ontbranding plaatsvind . . . . dit zorgt voor schade aan de zuiger en eventueel aan de cilinderwant . . de motor krijgt dan klappen en lagers kunnen schade krijgen . .
ga je HD kopjes gebruiken dan is 98 nodig . . anders kan je gewoon op 95 rijden . .
Met de zoekfunctie kan je denk ik wel veel te weten komen over detonatie en ook d.m.v. internet . . zie de grote groene blak onder mijn tekst

en dan bij tuning voor de gevolgen
*Lg*
Geplaatst: za 11 aug 2007, 23:59
door Richard D
Lg tweewielers schreef:Franse schreef:Kan allebei
de een rijd met 98 en de ander met 95
*kuchgggg*
De reden dat het octaan gehalte hoger is heeft te maken met de zelfontbrandingsfactor van de brandstof bij een druk . .
In normale motoren gebruik je Euro 95.
Ga je de compressie omhoog gooien dan kan je niet meer rijden op Euro 95 omdat deze dan gaat detoneren. de brandstof gaat dan al ontbranden voordat de fonk / ontbranding plaatsvind . . . . dit zorgt voor schade aan de zuiger en eventueel aan de cilinderwant . . de motor krijgt dan klappen en lagers kunnen schade krijgen . .
ga je HD kopjes gebruiken dan is 98 nodig . . anders kan je gewoon op 95 rijden . .
Met de zoekfunctie kan je denk ik wel veel te weten komen over detonatie en ook d.m.v. internet . . zie de grote groene blak onder mijn tekst

en dan bij tuning voor de gevolgen
*Lg*
mooie uitleg,
toch een kleine toevoeging, ook bij een hoger olie percentage is het verstandig brandstof te nemen met een hoger octaangetal, hoe hoger het oliepercentage des te eerder treed detonatie op.
Geplaatst: zo 12 aug 2007, 12:49
door Lg tweewielers
dank je richard.
Ja je hebt gelijk . . maar dat komt meestal samen en ik was het even vergeten

/ het verhaal van richard staat natuurlijk ook weer in relatie tot met de compressie verhouding. Met een hele lage copressie zal het ook niet gaan detoneren door de toevoeging van veel olie.
Wanneer je in een normaal blokje 98 gaat tanken waar eigenlijk 95 in moet dan komt de verbranding niet volledig uit zoals het zou moeten. het luchtbrandstof mengsel kom onder druk goed tot ontbranding. Voor euro 98 is er in een blokje dat gemaakt is voor euro 95 te weinig druk. De voorontbranding om het zo maar te zeggen tijdens de compressieslag komt dan niet goed uit en dan word alles alleen gedragen door de boegie fonk en normaal word er een bepaalde energie opgebouwd door het comprimeren van het lucht brandstof mengsel waardoor het beter / sneller en gelijkmatiger ontbrand in de verbrandingskamer.
Zo lijkt me ook nog wel een goede toevoeging. . . heb er even een verhaaltje van gemaakt als er iets niet in klopt hoor ik het wel, leek me aardig te kloppen zo.
*Lg*
Geplaatst: zo 12 aug 2007, 15:01
door cracy frog
oke vast bedankt voor de uitleg ik heb nu een 70cc hd kop maar mijn squis is nog 3.3 dus kan nog 95 gebruiken tot mijn kop afgedraaid is naar 1mm dan 98 als ik het goed heb begrepen

Geplaatst: zo 12 aug 2007, 17:59
door el berto
heb juist een collum gelezen van frits overmars in kicxstart magazine van 19juli tot 30 augustus.
daarin legt hij het vershil uit tussen 89 octaan en racebenzine (elf 124 en dergelijke)
hij komt er op neer dat je compressie hoger kan worden bij hoger octaan maar dat je mengsel ook moeilijker ontbrand (duh) waaruit ook voortkomt dat je ontsteking altijd optimaal moet werken en je de juiste bougie moet gebruiken.
en het verschil tussen 95 en 98 octaan is volgens mijn bescheiden mening geen vershil heb in alle verschillende motoren (2-takt) 95 en 98 octaan gegooid en het verschil is nooit groot geweest zonder aanpassingen.
mengsmiring
Geplaatst: zo 26 aug 2007, 12:08
door jordy-94
hallo ik heb een vraagie
ik heb een mini crosser maar daar doe ik brommermix in maar zou je daar ook een dopje 2 tak olie bij kunnen gooien.
of weten jullie wat ik wel kan doen dat me cillinder wel leker smeert
jordyjansen_94@hotmail.com
groetjes jordy jansen
Geplaatst: zo 26 aug 2007, 17:38
door Lg tweewielers
ik denk toch echt dan je een Benz E klasse moet hebben
Tip : zoekfunctie
Geplaatst: ma 27 aug 2007, 20:38
door John_W
Voor de mensen die hier een beetje serieus met tuning bezig zijn zal het wel bekend zijn wat de gevolgen van een verkeerd octaangetal zijn, maar even voor de volledigheid toch nog mijn bescheiden mening.
Wanneer je een brandstof luchtmengsel comprimeert, kan het ten gevolge van de hoge druk zelf gaan ontbranden. Dit is voor de kenners herkenbaar als een pingelgeluid wat je maar beter niet kunt negeren. Het brengt enige schade toe aan je cilinderkop/zuiger.
De kop :
De zuiger :
Dit leuke voorbeeldje was mijn eigen minibike met een hoge drukkop. In vijf rondjes kartbaan zat de zuigerveer vastgeklonken in z'n groef en was de setup helaas overleden.
De bestendigheid van brandstof tegen deze zelfontbranding heet het octaangetal. In een laboratorium wordt op een proefmotor de compressie verhoogt tot dit fenomeen optreedt. De hoogte van de compressie is een maar voor de bestendigheid. Hoe hoger het getal, des te beter bestand tegen zelfontbranding. Het is dus geen gehalte van een bepaalde chemische stof zoals veel mensen vaak denken.
Er zijn vier belangrijke parameters die deze detonatie beinvloeden:
1) Ontstekingstijdstip te vroeg waardoor bij laget toerentallen detonatie kan optreden.
2) Tweetaktolie verlaagt het octaangetal. Weer een reden te meer om niet te scheutig met de tweetaktolie te zijn.
3) De mengselverhouding. Een te arm mengsel kan ook tot detonatie leiden.
4) de temperatuur van de bike. Bij indoorgebruik kan de temperatuur zo hoog oplopen dat dit fenomeen optreed.
Zelf rijdt ik nu al een tijd met 98 en een redelijke setup en dit lijkt nu goed te werken. Ik heb ook een tijdje geexperimenteerd met 100 octaan en een hogere compressie, maar dit heeft tot nu toe nog steeds geen winst opgeleverd. De heren geleerden en mijn persoonlijke ervaringen tot nu toe, laten zien dat alleen het maar verhogen van de compressie niet de meest ideale weg is.
Geplaatst: ma 27 aug 2007, 23:24
door Lg tweewielers
zeker niet antonie , het verhogen van de compressie kan het koppel wel omhoog brengen maar dan vergeten velen ook dat er minder lage zuigersnelheden haalbaar zijn , enz enz . .
Zo zijn er veel dingen waar mensen op moeten letten . . Meer is niet altijd beter.
Snelle setups draaien niet altijd op een hoge compressie , het kan per baan ook nog voordeel en nadeel geven , cross kan meer koppel gebruiken race meer zuigersnelheid en zo zijn er 10000 verschillende manieren, tevens staat alles in de motor in relatie tot elkaar dus een hoge compressie alleen zegt niks , uitlaat , timingen , Ta's enz alles telt met mekaar mee en heft hier en daar weer verschillende dingen op !
*Lg*
p.s. Het blijven mooie foto's anotnie

het was de vastloper waard
